Suwalszczyzna z Suwałkami na czele – to trzeba sprawdzić!

Nie ma tu miejsca na monotonię, ale za to jest nieskończenie dużo możliwości spędzenia czasu tak, jak uwielbiasz. Suwałki to nadzwyczajne miejsce na mapie Polski, do którego warto się wybrać chociaż raz, żeby przekonać się o wdzięku tego miasta osobiście. Czas wobec tego bliżej spojrzeć na Suwalszczyznę, która ma prawo stać się Twoją weekendową weną na dodatkowy wypad z rodziną, czy znajomymi.

Co musisz wiedzieć o Suwałkach?
Suwałki stanowią część województwa podlaskiego. Mieszczą się w południowo-wschodniej Polsce i tworzą siedzibę powiatu suwalskiego. Już pod zakończenie XVII wieku można było odszukać pierwsze wzmianki o Suwałkach, zatem nie jest to wybitnie wiekowe miasto, jednakowoż na pewno interesujące.
Dzisiaj miasto liczy sobie blisko 70 tysięcy współlokatorów. Kwitnie pod względem kultury, gospodarki i edukacji. Mieszka się tu odpowiednio, o czym dowodzą przyciągające wydarzenia oraz newsy, z jakimi można się zapoznać z pomocą miejscowego portalu http://suwalki.net.pl . To bardzo właściwy serwis internetowy dla wszystkich zaintrygowanych autentycznym obliczem Suwałk.

Co czyni Suwałki szczególnym, polskim biegunem północnym?
Każdego roku do Suwalszczyzny wybiera się coraz to więcej turystów – i to nie tylko z Polski. Każdy, kto poszukuje spokoju, ciszy oraz adoruje spędzać czas w ładnych okolicznościach przyrody – będzie zadowolony. Suwałki, a w takim razie stolica Suwalszczyzny wyróżniają się w istocie ciekawym położeniem geologicznym, jakie to przyczyniło się do mianowania tego miejsca “Polskim Biegunem Północnym”.

Na czym polega specyfika mikroklimatu Suwalszczyzny?

  • gorące oraz parne lata,
  • mroźne oraz długie zimy.

Jednak Suwałki to wiele więcej aniżeli naprawdę konkretne odczuwanie uroków pogody. Do tego miejsca tłumnie przyciągają entuzjaści tradycji, gdyż przygraniczne położenie tego miasta sprzyja historycznej różnorodności.
Suwalszczyzna – to musisz ujrzeć na własne oczy!
Jeśli wybierając miejsce na urlop, poszukujesz takiego, w którym nie zaznasz nudy – Suwalszczyzna jest zdecydowanie porządnym wyborem. Bez względu na to, czy bardziej intryguje Cię aktywny wypoczynek, czy atrakcyjna architektura – wszystko to znajdziesz w tej części Polski, a jeżeli poszukujesz więcej informacji przed rezerwacją noclegu – należałoby spojrzeć tutaj: http://suwalki.net.pl/suwalszczyzna . Wszystko, co pragniesz wiedzieć – w jednym miejscu!

Czemu warto udać się na Suwalszczyznę?

  • imprezy kulturalne oraz sportowe,
  • liczne galerie i muzea
  • zachwycające budowle sakralne,
  • rewelacyjne zaplecze kuchni regionalnej,
  • duże zaplecze miejsc noclegowych.

Zalew Arkadia zdaniem dużej grupy ludzi jest tym miejscem na Suwalszczyźnie, który bez jakiegokolwiek ale wypada ujrzeć. To 11 hektarów powierzchni wody, gdzie można spędzić w istocie przyjemnie czas. Historia tego miejsca sięga XVIII wieku! Dziś można znaleźć tam boisko, ścieżkę rowerową, lub plenerową siłownię. Jest nawet miejsce do plażowania, czy gry w tenisa. Latem jest tutaj tłumnie, lecz i spokojnie – warto przekonać się o tych atrakcjach osobiście. Należy jednakże przyznać, iż w czasie chłodniejszych miesięcy również ma w sobie de facto sporo uroku. Oczywiście to tylko maleńki skrawek tego, co Suwałki, jak oraz Suwalszczyzna mają do zaproponowania.