Spływy kajakowe Wkrą

Spływy kajakowe

Najlepsza forma spędzania czasu wolnego. To ty decydujesz jak będzie wyglądał twój spływ kajakowy Wkrą. Możesz spróbować własnych sił i popłynąć samotnie lub zaprosić znajomych lub rodzinę. To wszystko zależy od Ciebie. Jesteś gotowy podjąć to ryzyko i wypłynąć na szerokie wody? Nie ma się czego bać – to czysta zabawa. Do odważnych świat należy.

Dla kogo i w jakim wieku?
Nie ma bariery wiekowej dla uczestników. W spływie kajakowym może uczestniczyć zarówno dziecko, nastolatek, dorosły czy emeryt. Wszystko zależy od ludzi i ich chęci do spędzania czasu. Mam wspaniały przykład pokazujący, że spływy kajakowe Wkrą łączą pokolenia. W ubiegłym roku uczestniczyłam w spływie po Wkrze. Wśród uczestników zauważyłam starszą panią z małą dziewczynką. Po krótkiej rozmowie okazało się, że babcia zabrała swoją wnuczkę na jej pierwszy spływ. Dziewczynka na początku wyglądała na przerażoną, lecz z czasem zaczęła się przełamywać. Po trzydziestu minutach spływu obie panie wesoło pokonywały rzekę – śpiewając i śmiejąc się.

Po co?

Jest wiele powodów, dla których warto uczestniczyć w spływach kajakowych. Jednym z podstawowych jest zmiana otoczenia. Korzystnie wpływa to na uczestników spływu kajakowego. Nie każdy ma możliwość podziwiania natury i to w dodatku od strony wody. Brak codziennego zgiełku, szumu medialnego, korków pozwala się wyciszyć i zrelaksować i wyciszyć – co pozytywnie wpływa na człowieka. Dodatkowo jakby nie patrzeć jest to jeden z rodzajów aktywności, czyli kolejny pozytywny aspekt. Człowiek podejmujący wysiłek fizyczny zupełnie inaczej funkcjonuje. Poprawia się samopoczucie, następuje redukcja stresu, wychodzi się monotonii. Warto zaznaczyć, że każdy człowiek ma inne motywy podejmowania aktywności. Kajaki są na tyle uniwersalne, że każdy znajdzie coś dla siebie. Nie jesteś do końca pewien czy kajaki są dla ciebie? Nie czekaj, tylko się przekonaj. Co masz do stracenia?

Gdzie?
Masz nieograniczone możliwości. Tak naprawdę jedynym koniecznym warunkiem do podjęcia spływu jest dostęp do akwenu. Patrząc na geograficzny układ Polski można dostrzec wiele możliwości do organizacji spływów. Najpopularniejsza pod tym względem są oczywiście Mazury. Krystalicznie czysta woda zachęca do pływania. Zarówno na północy i południu kraju każdy znajdzie coś dla siebie. Myślisz, że w twoim województwie nie ma możliwości na spływ? Otwórz mapy i się przekonaj. Może wodne przygody są na wyciągnięcie ręki.

Ile trwa taki spływ?

Istnieje wiele wariantów. To na który się zdecydujesz zależy tylko od siebie. Jeśli jesteś poszukiwaczem przygód – to na pewno zdecydujesz się na kilkudniowy spływ. Połączony z nocowaniem na polach namiotowych. Wieczorne ognisko to nieodłączny element każdego takiego wypadu. Dalej nie jesteś przekonany? Pomyśl o tym, że wyjedziesz z miasta, zostawisz auto i wsiądziesz w kajak. Jesteś tylko ty i natura. Codziennie walczysz z czasem, prześcigasz się na autostradach, walczysz o swoje lepsze jutro – tylko kiedy w końcu pomyślisz o sobie. Twoich marzeniach, pragnieniach i potrzebach. Daj sobie na to szansę. Jeśli wcześniej się nad tym nie zastanawiałeś to teraz będziesz miał okazje. Kilkudniowy spływ może pomóc ci odnaleźć siebie. Nie musi to być ogromna burza myśli, po prostu pomyśl o sobie. Otaczająca Cię natura złagodzi wszystkie negatywne emocje. Dodatkowo jak to często bywa na łonie natury zasięgi telefoniczne i internetowe bywają słabe – więc nawet jeśli pomyślisz o pracy podczas swojej kajakowej podróży to za dużo nie zrobisz.
Ograniczony zasięg nie współgra ze sprawdzaniem maili. Istnieje również opcja wycieczki jednodniowej. Podczas takiej podróży można wiele zobaczyć. Warto przed rozpoczęciem spływu zajrzeć na strony internetowe i poczytać odnośnie do samej rzeki jak i faunie i florze danego obszaru. O wiele ciekawsze bywają w tedy spływy.