Problem z wczytaniem statusu
Zlecenia Rzemieślnicze

Prawie każdy NPC Rzemieślnik oferuje zlecenia umożliwiające szybszy rozwój umiejętności, jednocześnie stopniując ich trudność, więc bez żadnych tutoriali możemy kierować rozwojem.
Listę zleceń otrzymamy używając w rozmowie w NPC Rzemieślnikiem jego imienia i słowa „zamowienie”, np.: „Indira masz dla mnie jakieś zamowienie?” po zaakceptowaniu wybranego zlecenia otrzymamy (błękitny) zwój:

Na naszym zwoju mamy informacje o przedmiocie zlecenia, stanie realizacji i czasie ważności. Zlecenia można realizować po kawałku, ale nie możemy przekroczyć czasu ważności, po jego przekroczeniu zlecenie nie będzie akceptowane.

Zlecenia dzielą się na dwie kategorie, rzemieślnicze i wydobywcze związane z danym rzemiosłem. Przykładowo gotowanie i rolnictwo, druciarstwo i górnictwo itp. Zmianę między typami zleceń możemy dokonać używając klejnotu w prawej górnej części ekranu zleceń.

Realizacja zleceń:

Gdy już wzięliśmy zamówienie od wybranego NPC-a i wykonaliśmy oczekiwane przedmioty czas na zebranie plonów naszego poświęcenia. Podajemy zwój z zamówieniem, powinien pojawić się komunikat „Pokaz wiec przedmioty z zamowienia”, wtedy podajemy przedmioty przeciągając je bezpośrednio na NPC. Można podawać pojedynczo, ale akceptowana jest opcja podania wszystkich przedmiotów jednocześnie w pojemniku (plecak, worek).
Zapłata za przedmioty u rzemieślników, gdzie są możliwe różne materiały jest uzależniona od jakości materiału oraz przedmiotu.

Do zamówienia możemy oddać tylko przedmioty wykonane/zebrane osobiści, zdobyte w inny sposób nie są akceptowane.

Zlecenia 1 poziomu dają tylko mały bonus w początkowej fazie rozwoju umiejętności. Od poziomu 2 w górę po zrealizowaniu możemy użyć ponownie zwoju zlecenia (szarego) by nauczyć się nowej receptury potrzebnej do odblokowania pozycji z menu rzemiosła z symbolem zwiniętego papirusu. Podając zwój zrealizowanego zamówienia, otrzymamy pytanie „Chciałbyś nauczyć się nowej recepty w umiejętności (nazwa umiejętności)? Tak?” gdy odpowiemy „Tak” otworzy nam się menu z receptami.

Uwaga: Złoto do zapłaty za receptę musimy posiadać przy sobie, akurat ten element nie obsługuje systemu kont bankowych.

Uwagi praktyczne:

Zlecenia najlepiej jest oddawać w czasie bonusu, ponieważ premie do umiejętności za wykonane zlecenia są również uwzględniane.
Najlepiej jest sprawdzić jakie przedmioty występują najczęściej na zleceniach i w pierwszej kolejności inwestować w te recepty
Zlecenia poniżej naszych możliwości nie przynoszą bonusu do umiejętności.