Problem z wczytaniem statusu
Zielarstwo

Ciepłe promienie słoneczne padały na leśną ścieżkę. Szłam żwawo w znane mi miejsce, a bose stopy już zmoczyły się od rosy. Był ciepły letni poranek, idealny na to aby zebrać świeże zioła potrzebne do mikstur, wywarów, czarów a nawet i do gotowania. Zapamiętałam nauki szeptuchy, która z uporem powtarzała, że zioła zachowują lepsze właściwości zebrane rano niżli wieczorem. Kiedy tylko kończyły mi się zapasy, albo napływały coraz to nowsze zamówienia od potężnych magów i alchemików ruszałam utartym leśnym szlakiem. Nie zawsze oczywiście miałam tyle szczęścia ile bym sobie tego życzyła. Czasem mnie ktoś ubiegł, czasem zioła pozostawiały wiele do życzenia, ale z reguły udawało mi się zebrać wystarczająco tyle by mieć spokój na kilka tygodni. Dziś był mój szczęśliwy dzień, w każdym miejscu znajdowałam to czego akurat potrzebowałam. W bardzo krótkim czasie udało mi się wypchać wszystkie worki aż po same brzegi. Kiedy już zbierałam się w drogę powrotną coś mnie zaciekawiło pod stertą liści, podeszłam bliżej i delikatnie zaczęłam je rozgarniać, a moim oczom ukazały się przedziwne grzyby. Nie widziałam takich do tej pory, sprawnie wycięłam je swoim scyzorykiem i włożyłam do oddzielnego woreczka. Będzie trzeba zasięgnąć rady mądrzejszych czy to znalezisko jest cokolwiek warte.

W naszym świecie istnieje kilka podstawowych rodzajów ziół, które może zebrać osoba trudniąca się zielarstwem:

⦁ Czosnek
⦁ Mandragora
⦁ Wilcze jagody
⦁ Żeńszeń
⦁ Krwawy mech
⦁ Grzybki

Można je znaleźć w postaci krzaczków w skupiskach, dziko rosnące w różnych częściach mapy. Zerwane zioła są w postaci krzaczków ( z wyjątkiem grzybków), aby przeistoczyły się w zioła do użytku należy je obrać. W naszym świecie istnieje również specjalnie zioło – magiczne grzybki – są one dużo lepiej ukryte, a wydobyć może je jedynie osoba mająca powyżej 110% zielarstwa. (Opis ich właściwości znajduje się w dziale przedmioty)

Każdy zielarz może posiadać własną pasiekę z 4 ulami. W tym celu należy zakupić deed na ul u pszczelarza. Rozstawić je można jedynie obok swojego domku, lub też takiego którego jesteśmy współwłaścicielem. Ule dostarczają nam miód oraz wosk, a zbieramy je za pomocą menu ula (2 klik na ul) i wyboru kryształku przy surowcu, który chcemy zebrać.

⦁ – Ilość obranych ziół zależy od wysokości umiejętności zielarstwo
⦁ – Szczepki możemy pozyskiwać zarówno z dziko rosnących krzaków jak i zasadzonych przez siebie, szansa zebrania szczepki wzrasta wraz ze wzrostem umiejętności
⦁ – Ilość zebranego jednorazowo wosku i miodu z ula rośnie wraz z umiejętnością
⦁ – Wosk wykorzystywany jest do czarów oraz do lakowania kegów
⦁ – Do obierania ziół potrzebne są nożyczki