Problem z wczytaniem statusu
Zatruwanie

Melissa tupnęła nogą i założyła ręce na piersi. Jej usta ułożyły się w wąski pasek.
– Ale mówiłam przecież! Stosować na ciało, a nie doustnie! Kto to słyszał, żeby pic perfumy!
Odziany w metalowa zbroje jegomość wrzasnął wściekle:
– Chciałaś mnie otruć Ty oszustko! Już ja Ci dam nauczkę!
Mężczyzna ryknął i szybkim ruchem ręki strącił większość butelek i fiolek z małego, wyścielanego białą serwetka kramiku. Butelki potłukły się uderzając o brukowana ziemie. Zawartość rozlała się i dookoła uniosła się woń stokrotek, rumianku, bzu i bergamotki. Jakże miła odmiana w porównaniu do zapachu pobliskiego rynsztoka- pomyślała przez krótką chwile Melissa.
Dookoła straganu zebrał się już niemały tłum gapiów. Gawiedź przyglądała się, czekając na rozwój wydarzeń – kilku z nadzieją na większa awanturę – dzięki której, korzystając z zamieszania i nieuwagi zwykle czujnych kupców, znajdzie się okazja by podwędzić coś z okolicznych straganów i bezkarnie uciec pozostając niezauważonym.
– Damy przykład innym szarlatanom i naciągaczom – kontynuował wściekły mężczyzna – Każę Cię wybatożyć na głównym dziedzińcu!
Mężczyzna wyciągnął spod pazuchy glejt – symbol Miejskiej Straży miasta Haddinge. Melissa otworzyła szeroko usta i po chwili westchnęła zrezygnowana.
– Wy..wy..wybacz Panie – wyjąkała – Pozwól, że naprawie szkody które wyrządziłam. No i, oddam złoto, które zapłaciłeś.
Szybko zanurkowała pod straganem, po chwili pojawiła się wyprostowana trzymając w ręce małą fiolkę.
– Wypij to Panie – pomoże na nudności po spożyciu perfum
Mężczyzna chwycił buteleczkę i łapczywie wypił jej zawartość. Jego twarz pobladła. Nim zdołał wypowiedzieć jakiekolwiek słowo, osunął się na brukowaną posadzkę targowego placu. Tłum gapiów westchnął jednym głosem.
– Czas wiać – powiedziała sama do siebie i szybkim ruchem wypiła zawartość ciemnoszarego flakonu, który wydobyła z małej torby przewieszonej przez ramie.
Na oczach zabranego tłumu, kobieta rozpłynęła się. Nim ktokolwiek połapał się co właśnie zaszło, kobieta mijała już ostatnich strażników przy miejskiej bramie.
Nazajutrz, w obecności burmistrza, pochowano z pełnymi honorami Kapitana Miejskiej Straży Haddinge. Wszczęte śledztwo w żaden sposób nie potwierdziło tezy, jakoby za otruciem mężczyzny stała Rada Miejska Nowej Brytanii.

Umiejętność Zatruwania daje możliwość aplikacji trucizny wytworzonej przez Alchemika. Truć możemy bron, bandaże i pożywienie. Postać posiadająca umiejętność zatruwania, potrafi również truciźnie zapobiegać. Zanurzając ubrania w Pomarańczowych miksturach odtrucia, nadaje ona im właściwości ochrony przed trucizna.

Wysokość umiejętności wpływa w małym stopniu na szanse zatrucia przeciwnika podczas walki zatruta bronią.