Problem z wczytaniem statusu
Wiedza o zwierzętach

Kolejny raz zerknąłem na stwora – ależ to była bestia! Nigdy takowej nie ujarzmiłem, a mimo to miałem okazję podpatrzeć jak tresuje ją ktoś przewyższający mnie swoją wiedzą i umiejętnościami. Dotychczas tylko słyszałem, że w naszym świecie są ludzie co potrafią udobruchać każdą bestię, ale nie widziałem tego na własne oczy! To niesamowite! Człek podchodzi tak swobodnie do smoka i jeszcze zawierza mu życie… Kolejny obok Feniksa – że też się nie spalił… zwierzę próbowało swoich sztuczek i czarów, ale on jakby czytał jego ruchy i wyprzedzał każdy… Moje ciało całe zadrżało z podniecenia. Ten turniej był niesamowity! To nie takie proste „walenie” się po ryjach, ale prezentowanie wyższych umiejętności. Zdecydowanie godne podziwu. Niesamowite. Jakiż kunszt jakie podejście do tych istot. Zerknąłem po zebranych, nie każdy wyrażał mój podziw, jednak zauważyłem kątem oka grupkę młodych ludzi. Wiwatowali i klaskali równie entuzjastycznie co ja. Wiem! Sztuka poskromienia bestii nigdy nie będzie tak spektakularna co położenie na łopatki najznakomitszego woja, jednakże… tu mamy styczność z dziką naturą, kto przewidzi w którą stronę pójdzie smok, albo czy chimera wybierze tego co mówi do niej spokojnie i ciepło, albo agresywnie i władczo… To wielkie poświęcenie poznawać tajniki bestii. Ciekawe ile też trzeba z siebie dać by to osiągnąć?! Jedno jest pewne nauka popłaca, bo bez tej wiedzy o zwierzynie wszelakiej marne nasze próby narzucenia im jakiejkolwiek naszej woli!

  • – Umiejętność konieczna dla osoby chcącej zajmować się Oswajaniem – bez niej nie można mieć kontroli nad oswojonym zwierzęciem. Dzięki niej możemy także ocenić siłę oraz ogólny stan dostępnych w naszym świecie stworzeń.
  • – Osoby chcące się zajmować Druidyzmem bądź Likantropią również powinny posiadać tą umiejętność – wpływa ona na siłę oraz czas działania dostępnych w tych profesjach czarów. Mówiąc w skrócie bez Wiedzy o Zwierzętach nic nie wyczarujemy.
  • – Wraz z jej nauką za pomocą kryształku przy umiejętności i wskazania na zwierzę możemy się dowiedzieć: o poziomie najedzenia, oswojeniu/spłoszeniu, co dane zwierzę je
  • – W przypadku oswajania każdy % (wiedzy o zwierzętach) powyżej 100% skraca jego czas trwania
  • – Wiedzy o zwierzętach uczymy się podczas oswajania, rzucania czarów druida, używania run wilkołaka szamana oraz oceniania zwierzęcia.