Problem z wczytaniem statusu
Weterynaria

Głośne przekleństwo przerwało ciszę, chociaż atmosfera była tak napięta i gęsta, że można by ją kroić nożem. Manolly wyciągnęła rękę i zaczęła przeszukiwać stojące na półce słoiki z ziołami. Oczywiście za każdym razem to nie było to, czego akurat w tej chwili potrzebowała.
– SAM! – wrzasnęła ze wściekłością
Drzwi od pokoju powoli się otworzyły, a w nich pojawił się nieśmiało młodzieniec.
– Wejdź i podaj mi lecznicze zioło, tyle razy Ci powtarzałam, że samo przyuczanie do fachu nie upoważnia Cię do przestawiania mi moich rzeczy!
– Ppppprzepppraszam, ja nie chciałem, był bałagan, czasu dużo miałem… – począł gorączkowo tłumaczyć się chłopak
– Nic mi tu teraz po twoim przepraszam, jak zaraz mi nie podasz czego potrzebuję, nie zaszyję tej rany, worg namiestnika się wykrwawi, albo straci łapę i biada nam obojgu. Nie uciekniemy przed jego złością.
Manolly wolną ręką otarła pot z czoła, druga dłoń ciągle uciskała ranę zwierzęcia. Sam błądził wzrokiem po półce z lekarstwami, wiedział że jak szybko nie znajdzie tego co jest potrzebne to może się tu więcej nie pokazywać.
– Mam! – chłopak sięgną na półkę i trzęsącymi się dłońmi podał Manolly zioła.
Kobieta zasypała nimi ranę, po czym zaczęła ją zaszywać. Teraz nie było już pośpiechu jej uczeń zdążył na czas, mogła skupić się aby jak najdokładniej i najlepiej opatrzyć zwierzę.

Weterynaria pozwala nam na leczenie oswojonych zwierząt. Na jej efektywność wpływa poziom umiejętności Wiedza o zwierzętach oraz Weterynaria, zręczność leczącego i stan zdrowia zwierzęcia.
⦁ Po próbie leczenia odzyskujemy do plecaka zakrwawione bandaże, można umyć je w wodzie.
⦁ Istnieje szansa, że po leczeniu zwierzę odzyska trochę many
⦁ Od 81% umiejętności Weterynaria oraz Wiedza o Zwierzętach można wskrzeszać zwierzęta. Potrzebujemy do tego bandaż oraz lecznicze zioło dostępne u tresera
⦁ Juczna lamę oraz jucznego konia można wskrzesić tylko i wyłącznie jeśli ich juki są puste