Problem z wczytaniem statusu
Stolarstwo

Pracownia mistrza otwarta była od bladego świtu, a od swoich uczniów wymagał punktualności. Zawsze tłumaczył swoje zasady tym, że rano umysł najlepiej pracuje i może nadzorować perfekcyjną pracę rąk. Trzeba było mu przyznać, że nigdy jego pracy nie można było nazwać fuszerką a każda rzecz, która wyszła spod jego hebla czy dłuta była starannie wykonana z pełną dbałością o szczegóły. Dziś od rana panowała nerwowa atmosfera, ponieważ drwal spóźniał się z dostawą a w pracowni nie było wystarczającej ilości surowca aby dokończyć pilne zamówienie. Mistrz przechadzał się to tu to tam ciągle rzucając pomysłami, co też zrobi spóźnialskiemu jak tylko się pojawi.

– Niech no ja tylko spojrzę na tego cwaniaczka, to ja nie psami go poszczuje o nie… Pójdę do lasu i przekonam najzłośliwsze istoty żeby codziennie mu życie umilały… O albo wiem, kupię u wiedźmy, eliksir… nie to też zbyt delikatna kara, to może…

Nie zdążył dokończyć kolejnej myśli kiedy przez otwarte okno dało się słyszeć radosne parskanie koni. Pochmurna twarz mistrza momentalnie się rozpromieniła, jednak nie ruszył wcale prędko w kierunku drzwi. Starał się iść najwolniej jak tylko mógł a gdy tylko dotarł do wozu z zamówionym drewnem, zaczął dokładnie oglądać przywieziony towar. Oczywiście jak zwykle był najwyższej jakości. Przeglądając kolejne kłody widział nie sam surowiec a to co z niego powstanie.

 

Dzięki umiejętności stolarstwo możemy wykonać wiele przeróżnych przedmiotów od mebli i pojemników po bronie. Wbrew pozorom drewno nie jest jedynym surowcem, który będzie potrzebny do ich wykonania. Każdy stolarz powinien zaopatrzyć się w grafit, tkaninę czy też piasek. Tak jak w każdym innym rzemiośle do wykonywania wyjątkowej jakości przedmiotów potrzebny będzie dodatkowy przedmiot – odpowiedni rodzaj impregnatu:

  • Żółta kropka obok miniatury – I poziom – słaby impregnat
  • Niebieska kropka obok miniatury – II poziom – przeciętny impregnat
  • Zielona kropka obok miniatury – III poziom – skoncentrowany impregnat
  • Pomarańczowa kropka obok miniatury – IV poziom – silny impregnat

Podpisywanie przedmiotów jest możliwe tak jak w innych rzemiosłach od 95% umiejętności i aby tego dokonać należy zaopatrzyć się w Tchnienie Khardana.

Dodatkowe Informacje:

  • Mistrz stolarstwa (100% umiejętności) może nauczyć się kamieniarstwa, aby tego dokonać musi nabyć „Tajniki Kamieniarstwa” u kamieniarza.
  • Do obrabiania grafitu niezbędne jest dłuto.
  • Część przedmiotów, które może wytwarzać stolarz jest dostępna dopiero po wykupieniu receptury. Otrzymujemy ją poprzez wykonanie zamówienia. (patrz zlecenia rzemieślnicze)
  • Stolarz znający się na druciarstwie do każdego zamykanego pojemnika wytwarza również klucz.
  • Silniejszy impregnat może zastąpić słabszy, nie jest to możliwe na odwrót.