Problem z wczytaniem statusu
Oswajanie

Jak zwykle przedzierałem się przez dżunglę, a towarzyszyła mi moja wierna klacz. Nie jedno widziała i prawie nic na niej wrażenia nie robiło. Dlatego też byłem zdziwiony kiedy nie chciała iść przed siebie. Zaczęła się cofać, kłaść po sobie uszy i próbowała stawać to na zadnich nogach to nimi kopać. Znałem ją już tyle lat, więc wiedziałem, że coś ją musiało przestraszyć. Zastanawiało mnie tylko co, w tej okolicy nie natknąłem się nigdy na potężne stwory. Raczej na takie co z łatwością można było powalić, skórę oprawić i rodzinę wyżywić… Próbowałem usiedzieć w siodle, co było bardzo ciężkie bo klacz robiła wszystko co mogła, żeby się pozbyć zbędnego balastu, którym na swoje nieszczęście według niej byłem ja. Ciągle próbując ją uspokoić rozglądałem się uważnie dookoła oraz zacząłem nasłuchiwać, jednak nic nie wzbudziło moich podejrzeń. Zsiadłem z krnąbrnej kobyły, która w dalszym ciągu „tańczyła” w miejscu dając mi dziwne sygnały, w końcu wyszarpnęła mi wodze z ręki i pognała w kierunku domu. A czort z nią! Niewdzięczne konisko, uroiła sobie zmorę jakąś albo i licho… Już miałem puścić więcej przekleństw na jej temat, kiedy usłyszałem szelest w krzakach i moim oczom ukazał się dziki mustang! Nie mogłem uwierzyć w to co widzę. Fakt czasem widywałem je osiodłane, ale byłem przekonany, że są skwapliwe hodowane przez elfy czy też kogoś innego, a nie można je dzikie… A niech mnie, może by tak… Przez chwilę przeszła mi myśl przez głowę, dość brawurowa, na szczęście zanim zadziałał rozsądek wyciągnąłem spokojnie rękę przed siebie w kierunku wierzchowca i zacząłem doń mówić: Jakim jesteś pięknym stworzeniem mustangu…

W naszym świecie spotkać można wiele stworzeń od tych neutralnych (szare) po agresywne (czerwone) i dobre (niebieskie). Niektóre z nich można starać się oswoić. Osoba chcąca trudnić się tym zajęciem musi wiedzieć, iż nie jest to prosta profesja i oprócz samego oswajania będzie potrzebować Wiedzy o Zwierzętach, albowiem bez niej kreatury nie będą jej słuchały. Oswajane zwierzęta można podzielić na towarzyszące i wierzchowce (czyli te, których możemy dosiadać). Osoby bez oswajania mogą jeździć na dużo węższej grupie mountów niż te z oswajaniem. Należą do nich:
⦁ Konie, klacze, garbacze, ostardy leśne, bagienne, pustynne
⦁ mustangi ( w tym również mustangi z instancji oprócz ognistego)
⦁ dzikie garbacze
⦁ worgi
⦁ cu sidhe
⦁ widmowy koń., lama, ostard, garbacz (ukrywać się na nich mogą tylko ci co mają odpowiednią ilość umiejętności ukrywanie)
Tylko osoby z oswajaniem mogą dosiadać:
⦁ koszmar/opancerzony koszmar/nieumarły koszmar
⦁ smok bagienny/opancerzony bagienny smok
⦁ kirin (postacie męskie)
⦁ jednorożec (postacie damskie)
⦁ chimera
⦁ feniks
⦁ ognisty mustang
Oczywiście każde zwierzę z przedziału tylko dla tamerów mogą dosiadać i kontrolować postacie z odpowiednią ilością wiedzy o zwierzętach i oswajania.

Dodatkowe informacje:
⦁ magiczne przedmioty do oswajania nie przeskakują progu, a jedynie zwiększają szansę na oswojenie zwierzęcia które jest w naszym zasięgu z bazową ilością umiejętności
⦁ oswojone przez nas istoty są o 50% słabsze w przypadku zadawania obrażeń innym graczom
⦁ jeśli próba oswajania nie powiedzie się – cel się płoszy i może zostać ponownie oswojony dopiero po upływie odpowiedniej ilości czasu
⦁ jeśli zwierzę zdziczeje również jest spłoszone, więc można je oswoić dopiero kiedy upłynie odpowiednia ilość czasu
⦁ przy 60% oswajania możemy zakładać juki na lamę i beżowego konia
⦁ od 80% umiejętności można nauczyć swoich poddanych dodatkowych umiejętności instruując swoje zwierzę iż ma ją wykonać. Z czasem szkoli się ono samo aż osiągnie 110% danej umiejętności. Przydatna jest komenda .status gdzie możemy zobaczyć poziom najedzenia, many oraz umiejętności naszego pupila.
Przydatne komendy:
⦁ uleczcie się/ imię ulecz się – (uzdrawianie) nasz podwładny zaczyna się leczyć, działa to tylko kiedy jest podczas walki i ma połowę zdrowia. (nie każda istota umie się leczyć)
⦁ znajdźcie ścieżkę/ imię znajdź ścieżkę – (znajdowanie ścieżki do celu) stara się dotrzeć do wroga jedynie wtedy gdy go nie widzi.
⦁ odpocznijcie / imię odpocznij – dużo szybciej regeneruje hp poza trybem walki
⦁ wytrzymałość – uczy się biernie podczas walki ( Zwiększa witalność, manę i prędkość biegania. Zmniejsza szansę na pocięcie zwłok (przy 100% bardzo mała) Zmniejsza szansę na sprowokowanie zwierzęcia przez inne stworzenia, które to potrafią)
⦁ oswojony pupil uczy się cztery razy szybciej niż gracz