Problem z wczytaniem statusu
Okradanie

Dostępne są dwie metody okradania wybranych przez nas ofiar. Pierwsza – poprzez bezpośrednią kradzież losowo wybranych przedmiotów z plecaka, przy czym nie mogą to być przedmioty pobłogosławione i zbyt ciężkie. Okradać osobę bezpośrednio można co minutę, a przedmiot co 12 sekund. Druga natomiast pozwala nam na okradnięcie celu za pomocą umiejętności Zaglądanie, dzięki której możemy wybrać to co chcemy ukraść. Co do samej umiejętności istnieją pewne ograniczenia. Jak powyżej nie można kraść przedmiotów pobłogosławionych, pojemników ( w te można jedynie zaglądać oraz tych, które są aktualnie używane. Limitem także jest waga – złodziej przywłaszczyć może jedynie przedmioty ważące od 5 do 16 kamieni (zależne od umiejętności).

Aby w ogóle przystąpić do Okradania potrzebne będą nam Złodziejskie Rękawice oraz dwie wolne ręce. Niemożliwa jest też kradzież w ciężkim pancerzu. Na udaną szanse głównie wpływa współczynnik zręczności złodzieja jak i jego ofiary, poziom najedzenia oraz sam poziom umiejętności. W przypadku nieudanej szansy, ofiara jak i wszyscy w okół dowiedzą się o naszym niecnym występku. Złodziej za każdą kradzież dostaje status kryminalisty. Istnieje także szansa, że po udanej próbie strażnicy rozpoznają go w ciągu dwóch minut od kradzieży.

Złodziej na wyposażeniu posiada również Perukę. Jest ona dostępna tylko dla bardzo doświadczonych jegomości (minimum 70% Okradania oraz Ukrywania) trudniących się tym fachem. Kupić ją możemy u Złodzieja NPC za 2500 gp wypowiadając jego imię oraz zdanie z wyrazem „przebranie”. Zyskujemy dzięki niej anonimowość trwającą do 15 minut (zależne od umiejętności) – nowe imię, fryzurę itd. Znikają także wszelkie dane nam przydomki. Można ją zakładać raz na 30 minut, a po wielokrotnym używaniu istnieje szansa, że peruka się zniszczy.

Podczas okradania bardzo przydatną umiejętnością jest Ukrywanie oraz Zaglądanie.