Problem z wczytaniem statusu
Łucznictwo

Umiejętność ta pozwala naszemu wojownikowi na władanie w bitwie kuszami bądź wszelakiej maści łukami. Na zadawane przez nas obrażenia wpływają: surowiec z  jakiej jest wykonana broń oraz jej jakość, poziom umiejętności Anatomii oraz Taktyki, nasza siła, poziom najedzenia oraz jakość pancerza naszego wroga. Szansa na trafienie uzależniona jest od umiejętności walki i zręczności łucznika oraz jego ofiary. W przypadku szansy na krytyczne uderzenie duży wpływ ma Taktyka, także nasza jak i wroga. Łucznik strzela szybciej będąc pieszo, a wystrzelone przez niego pociski niszczą wszystkie pancerze.

Do swojej dyspozycji łucznik posiada także bolę. Z racji swej doskonałej celności potrafi on (przy udanej próbie) spowolnić wroga na maksymalnie 7 sekund (115% umiejętności Łucznictwo, 5 sekund dla 100%). Delay na rzucanie bolą w ten sam cel wynosi 30 sekund, a na udaną próbę wpływa poziom umiejętności oraz zręczność.

Umiejętności uczymy się poprzez walkę. Najbardziej efektywne na nią jest zadawanie jak najszybciej i jak najwięcej obrażeń. Warto w tym przypadku wybierać do nauki broń o takich specyfikacjach. Na przyrost zdolności bardzo duży wpływ ma także poziom najedzenia – warto pilnować by był na optymalnym poziomie.

Łucznik ze względu na komfort ruchu podczas strzelania nie może nosić zbroi płytowych oraz tarczy.