Problem z wczytaniem statusu
Legion Śmierci

„I przyjdzie czas ciemności, rozpaczy i trwogi…
i choćbyś chciał uciekać, nie umkniesz od pożogi
… i ugnie sie Twa wola, nie ważne jak waleczna
bo życie przemija, a tylko śmierć jest wieczna”

Mówi się, że Legion Śmierci stworzył demon Ammutheal – opiekun sądu w zaświatach, otoczony sławą jako „Pożeracz zmarłych”.
Mówi się, że zapragnął pochłonąć wszystko co żyje, więc zbuntował się spod panowania Bogów Światła i zebrał armie dusz, by ruszyć na podbój świata na powierzchni. Mówi się, iż były to mroczne czasy, gdy śmierć i trwoga rządziły światem, gdy nie było schronienia przed ciemnością i ludzie zmuszeni byli do nieludzkich poświeceń, by tylko dożyć kolejnego świtu. Były to czasy gdy nieumarli wyszli na powierzchnie aby pozostawić pustkę w miejsce wszelkiego życia.

Wiele razy wcześniej zło wypełzło z cienia by pochłonąć Światło. Nigdy jednak wcześniej nie było tak dobrze zorganizowane. Nigdy wcześniej fala krwi nie zalała krain tego świata.
Armie nieumarłych,  ghouli, liczy i wampirów prowadziły do boju wyznawczynie Ammutheala – kobiety zwane Emisariuszkami. Wiele jest spekulacji na temat tego skąd pochodziły – jedni twierdzili iż były to upiory , inni, że to kobiety o spaczonych przez Ammuthe’ala sercach. Wszyscy jednak zgodni byli co do ich okrucieństwa i żądzy mordu. Malo jednak zachowało się opisów na ich temat gdyż mało kto przeżył spotkanie z nimi, a jeszcze mniej uszło z życiem i otrząsnęło się z traumy. Pod ich przywództwem Armie Nieumarłych rozpełzły się po świecie i siały zniszczenie w zdobywanych z marszu krainach.
Nim ludzie i elfy zdołali się zjednoczyć w walce, ciemność zdążyła już pochłonąć ponad połowę kontynentu. Tylko dzięki poświeceniu ogromnej ilości istnień, magii i pomocy Bogów Światła udało się pokonać Ammuthe’ala, a jego Legion Śmierci przepędzić z powrotem w zaświaty. Nie wiadomo jednak co stało się z Emisariuszkami tego demonicznego Pana – można było jedynie mieć nadzieje iż zostały zepchnięte do zaświatów, razem z reszta plugastwa raz na zawsze wypędzonego z powierzchni naszego świata…

Nazwa: Legion Śmierci

Miasto przynależne: brak

Czlonkowie:
1. Aile De Vrielle – Abavia Vampyrus
2. Elisea De Vrielle – Krwawa Dama
3. Sophie De Vrielle  – Tchnienie Śmierci