Problem z wczytaniem statusu
Krawiectwo

Usiadłam naprzeciw swojej mistrzyni i próbowałam z uwagą powtarzać jej ruchy. Nie było to łatwe, jednak nie poddawałam się. Wewnętrzny głos mówił mi, że każde moje poświęcenie kiedyś będzie mi wynagrodzone. Uśmiechnęłam się do siebie, na samą myśl, jednak moja Mistrzyni to dojrzała i z surowym wzrokiem zaczęła mnie odpytywać z podstaw szwów, kiedy udało mi się poprawnie odpowiedzieć na każde jej pytanie, przeszła do sprawdzania moich umiejętności technicznych. Przepatrzyła dokładnie każdą tunikę którą uszyłam, palcem przebadała każdy splot i węzełek, byłam pewna swojego dzieła, bo nigdy nie zostawiałam niczego co nie było dokończone, mało tego wszystko było uszyte tak jakby miałoby to być dla mnie. Po tunice przyszedł czas na nogawice, rękawiczki, naramienniki… ależ to był stres… czy przejdę wysokie wymagania mojej mistrzyni… Niepokój budził we mnie coraz gorsze poczucie bezsensu i objawiał się bólem żołądka. Na co mi było to wszystko, przecież nie każdy musi mieć liczący się w życiu fach. Ludzie mówili wyjdź za mąż i baw dzieci, to mnie się zachciało kontynuowanie zajęcia mojej rodziny. Przełknęłam głośno ślinę, zostało już niewielu czeladników chcących osiągnąć tytuł mistrza, wśród nich byłam ja! To było niesamowite, że jedyna kobieta, a tak daleko zaszła. Przed nami zostało tylko szycie z demonich kości. Spróbujcie mnie doścignąć! Pomyślałam biorąc w rękę moją najlepszą igłę i dratwę wzięłam się do pracy.

Dzięki umiejętności krawiectwa możemy przede wszystkim szyć ubrania i zbroje. Surowcem do szycia ubrań i nakryć głowy jest materiał. W przypadku zbroi, butów oraz pojemników jak worek bądź plecak są skóry. Pozyskać je można poprzez wycięcie z ciał ubitych stworzeń. Do szycia ze skór potrzebny jest także kocioł z olejem – dostępny u Alchemika NPC.

Oczywiście aby szyć, potrzebujemy narzędzi szewskich. Im lepsza ich jakość oraz materiał z jakich są wykonane tym większe prawdopodobieństwo na udaną próbę wykonania przedmiotu. Wraz z umiejętnością Krawiectwa, mają także istotny wpływ na uszycie przedmiotu wyjątkowej jakości.

Tak jak w każdym rzemiośle są różne stopnie trudności wykonania określonych przedmiotów:

⦁ Szare bez żadnej kolorowej kropki obok miniatury przedmiotu poziom początkowy
Żółta kropka obok miniatury – I poziom
Niebieska kropka obok miniatury – II poziom
Zielona kropka obok miniatury – III poziom
Pomarańczowa kropka obok miniatury – IV poziom

Wyjątkowej jakości przedmioty możemy wykonać dopiero od 80% umiejętności, a podpisane imieniem postaci od 95%. Niezbędne do tego będą pasty które można zakupić u krawca bądź tkacza oraz do ich podpisana Tchnienie Khardana.

Słaba Pasta potrzebna do wykonania przedmiotów wyjątkowej jakości z poziomu początkowego do I włącznie
Przeciętna Pasta potrzebna do wykonania przedmiotów wyjątkowej jakości poziomu II
Skoncentrowana Pasta potrzebna do wykonania przedmiotów wyjątkowej jakości poziomu III
Silna Pasta Pasta potrzebna do wykonania przedmiotów wyjątkowej jakości poziomu IV

Szansa na wykonanie wyjątkowego przedmiotu rośnie o 15% w budynku krawca. Od 105% umiejętności mamy szansę na wykonanie Legendarnego przedmiotu, tyle też potrzebujemy by szyć z mistycznej skóry.

Wytwarzanie tkaniny:
Niezbędne do tej czynności są len (pozyskiwany z pola, więc dostępny od farmera) lub wełna (pozyskiwana z owiec, może ją zbierać każdy). Pierwszym etapem jest nawinięcie surowca na kołowrotek (2 klik na wełnę bądź len i wskazanie kołowrotka). Dzięki tej czynności pozyskujemy przędzę (w proporcje 1 sztuki bawełny/lnu – 2 sztuk przędzy). Następnie pozyskaną przędzę musimy rozłożyć na narzędziu tkackim (aby otrzymać jedną rolkę tkaniny potrzebujemy 5 kłębków przędzy). Po pocięciu jednej zwiniętej tkaniny otrzymujemy 50 sztuk materiału z którego możemy już szyć.

Wytwarzanie dratwy:
Pozyskiwana jest ona z bawełny lub wełny, musimy tak jak w przypadku wytwarzania tkaniny nawinąć je na kołowrotek. Otrzymaną przędzę trzeba ponownie użyć na kołowrotku, w tym procesie otrzymamy nici (jest ich 2 razy tyle co przędzy). Następnie aby przetworzyć nici na dratwę musimy dwukrotnie kliknąć na nie i ponownie wybrać je jako cel. Do wytworzenia 1 dratwy potrzebujemy 2 nici.

      

Wytwarzanie dywanów:
Przy pomocy dratwy krawiec może wytworzyć dywany, niezbędne do tego jest narzędzie szewskie. Po wybraniu dywanu jaki nas interesuje w menu możemy wybrać jego długość i szerokość. Na każdą jedną część dywanu potrzebne są 3 sztuki dratwy. Oczywiście poziom trudności wykonania dywanu rośnie wraz z jego rozmiarem. Kiedy już próba się powiedzie otrzymujemy zwinięty dywan, a rozłożyć go można jedynie w domku będąc właścicielem bądź współwłaścicielem.

Dodatkowe informacje:
⦁ Część przedmiotów, które może wytwarzać krawiec jest dostępna dopiero po wykupieniu receptury. Otrzymujemy ją poprzez wykonanie zamówienia. (patrz zlecenia rzemieślnicze)
⦁ Krawiec może przerobić tkaninę na bandaże
⦁ Silniejsza pasta może zastąpić słabszą, nie jest to możliwe na odwrót
⦁ Umiejętność krawiectwa ZNACZNIE wpływa na udaną próbę pocięcia skór

Na naszym świecie wyróżniamy kilka rodzajów skór, z których możemy wykonywać przedmioty:

⦁ Zwykła skóra


⦁ Czarna skóra


⦁ Śnieżna skóra


⦁ Lodowa skóra


⦁ Kamienna skóra


⦁ Ognista skóra


⦁ Mistyczna skóra


⦁ Demonia skóra