Problem z wczytaniem statusu
Gotowanie

Kucharz posiada w swoim fachu szeroki zakres dań, które może zaserwować. Od pieczonych bułeczek, surówek bądź serów po najbardziej znakomite i egzotyczne potrawy, którymi nie pogardzono by na królewskich stołach. By zacząć przygodę z gotowaniem musimy najpierw udać się do Kucharza NPC by zakupić książki kucharskie. Do dyspozycji jest ich siedem, a dzielą się na różne dziedziny jak: Półprodukty, Soki i Sałatki, Dania z Ryb, Pieczywo i Ciasta, Dania Różne, Dania Mięsne oraz coś dla bardziej wymagających ekspertów w dziedzinie gotowania: Dania dla Odważnych. Poza niestandardowych zdolności wymagają one też takowcych składników.

W książkach kucharskich znajdziemy metody oraz składniki potrzebne do przygotowania danej potrawy. Metoda oznaczona jest kolorem w nazwie potrawy i wymaga od nas specyficznych dla siebie przedmiotów. Potrawy wyróżniają się także rozmaitością składu co za tym idzie różnorakimi składnikami odżywczymi. Białka są odpowiedzialne za siłę, węglowodany za zręczność, a witaminy za inteligencję. Każda umiejętność ma jedną wartość odżywczą, zależnie, na której statystyce bazuje najmocniej. W skrócie jedząc dania z ryb dostarczymy do organizmu więcej białka niż z potraw złożonych głównie z warzyw. Te natomiast obfitują w witaminy także niezbędne do egzystencji.

Dania także wyróżniają się różnym stopniem zaspokajania głodu. Oczywiste jest, że bardziej najemy się jedząc potrawy mięsne niż przegryzając marchewkę. Umiejętności Kucharza w ich przygotowywaniu istotnie wpływają na czas najedzenia. Nie liczy się on od ostatniej zjedzonej potrawy, a od wszystkiego co się zje. Im lepszej jakości dania – tym dłużej jesteśmy syci (30-60 min).

 

METODY GOTOWANIA:

 

  1. Mieszanie Drewniana miska, drewniana łyżka
  2. Gotowanie – kocioł, drewniana łyżka
  3. Pieczenie – piec, ruszt, łopata do pieca, blacha do pieczenia, kominek, ognisko
  4. Smażenie – źródło ognia, patelnia, słonina
  5. Ucieranie – drewniana łyżka, makuta