Problem z wczytaniem statusu
Drwalstwo

Drwal przy drzewie

Poprawiłem uchwyt na trzonku od topora. Zostało już tylko kilka celnych uderzeń żeby wreszcie ściąć to drzewo. Praca przy wyrębie jest ciężka, nie liczy się niestety tylko siła a i precyzja, z którą było coraz gorzej. Powoli dopadało mnie zmęczenie i mimowolnie poluźniałem uchwyt na toporze. Zacisnąłem znów dłonie i zacząłem wymierzać ostateczne ciosy. Po moim czole zaczynał już cienka stróżką spływać pot wprost do oczu. Zacisnąłem zęby i uderzyłem w pień z całą siłą, która jeszcze we mnie pozostała. Zapewne to był moment, ale dla mnie jakby wieczność. Wreszcie zauważyłem jak drzewo powoli zaczyna się pochylać w kierunku ziemi, im niżej było tym nabierało coraz większego rozpędu. Ziemia zadudniła, a dookoła słychać było głuchy łomot. Udało się! Teraz pozostało tylko pociąć drzewo na mniejsze kawałki, żeby stolarz mógł sobie z nich porobić deski. No i najważniejsze, trzeba się dobrze przypatrzyć i zebrać to za co słono płacą magowie i alchemicy! – Na twarzy drwala zagościł szeroki uśmiech…

⦁ Za pomocą umiejętności drwalnictwo postać może pozyskać z odpowiedniego drzewa kłody, z których stolarz wykonuje deski.
Ilość ścinanych kłód wzrasta wraz z umiejętnościami drwala. Na ich pozyskanie wpływa również jakość i materiał z jakiego wykonany jest topór. Podczas ścinania drzew oprócz kłód postać może wydobyć również pajęcze sieci oraz martwe drewno.
⦁ Praca drwala nie jest do końca bezpieczna, podczas wydobywania surowców istnieje szansa, że na swojej drodze spotkamy enta
⦁ Najlepszym drewnem jest drewno żniwiarza, nie można go jednak wydobyć z drzew, a jedynie pozyskać ze stworów jak ent, prastary ent itd.
⦁ Umiejętność walki toporami ma wpływ na ilość wydobywanych z drzewa kłód
⦁ Aby wybrać jukę zwierzaka jako plecak na pozyskane surowce należy kliknąć dwukrotnie na topór a następnie na zwierzę

W naszym świecie istnieje kilka rodzajów drzew:

⦁ Zwykłe drzewo
⦁ Cedr
⦁ Dąb
⦁ Orzech
⦁ Wierzba
⦁ Cyprys
⦁ Cis
⦁ Ohii