Problem z wczytaniem statusu
Alchemia

Melissa podłożyła drewna pod mały blaszany kociołek. Krótkim zaklęciem rozpaliła ogień i zaczekała aż woda w kociołku zabulgocze. Wrzuciła do garnka pocięte w pół korzenie mandragory, czosnek i imbir. Ogrzewała surowiec aż zmienił konsystencje na formę dość wodnistej papki. Przelała zawartość kotła do kadzi i odczekała aż substancja schłodzi się. Dodała nieco sproszkowanych kości i specjalnie wyhodowanej pleśni. Wymieszała wszystko dokładnie i odstawiła do ciemnej wilgotnej piwniczki. W małym naczynku zmieszała sadze, grafit, odrobine popiołu i krzemionkę. Rozcieńczyła proszek zagotowaną wodą. Otrzymany katalizator dodała do stojącej w piwniczce kadzi. Odczekała jeszcze dwie klepsydry zanim zaczęła kolejną część procesu. Odmierzyła dokładnie 10 miarek zaczynu i wlała go do kolby destylacyjnej. Odpaliła palnik i spokojnie czekała aż ciecz odparuje, tylko po to by skroplić się po drugiej stronie skomplikowanej aparatury zakończonej małym kranikiem. Napełniwszy ostatnią butelkę, zakorkowała wszystkie szczelnie. Do małego garnuszka wsypała kilka bryłek laku, poczekała aż się rozpuści i zanurzyła w nim kolejno szyjki buteleczek z miksturą. To powinno dodatkowo uszczelnić butelkę i ochronić korek przed wysychaniem.
Robota skończona – zawołała do chłopca siedzącego cierpliwie w sieni – możesz powiedzieć lordowi Ethowi, że jego lek na katar jest gotowy. Niech tylko pamięta by nie mieszać z krasnoludzkim spiritusem! Spirytusu się nie miesza – każdy alchemik Ci to powie…

Alchemia to nauka tworzenia mikstur i eliksirów. Korzystając z moździerza nasza postać może wytworzyć mikstury poprawiające nasze statystyki, atrybuty oraz truciznę i miksturę odtrucia. Doświadczony alchemik może korzystać z kociołka, przyspieszając znacznie proces warzenia eliksirów. Przy odpowiednim wytrenowaniu (70% umiejętności) mamy możliwość zrozumienia tajników szklarstwa (zwój do zakupienia u Szklarza) dzięki czemu sami możemy wytwarzać butelki i fiolki.

Do przechowywania mikstur Alchemik może również korzystać z Kega. Jest on w stanie pomieścić równowartość około 100 butelek z płynem. Keg można zalakować przy pomocy wosku – jeśli to zrobimy, po upływie 4 dni – mikstura w kegu dojrzeje lub zgnije (szansa zależy od wysokości umiejętności Alchemia). Dojrzała mikstura trwa 50% dłużej, zgniła – 50% krócej niż normalna.